Ana Sayfa NARENCİYE FİDANLARI Turunç Fidanları
2 Yaş Turunç Fidanı, Torbada
  • 2 Yaş Turunç Fidanı, Torbada
2 Yaş Turunç Fidanı, Torbada
Ürün Kodu : turunc25       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
89.99 TL   Kdv Dahil
Kargo Süresi: 2 İş Günü
-
+

TURUNÇ Fidanı 2 Yaş +80 cm, Fidan Torbasında

Saksıda Yetiştirmeye Uygundur.

Gönderilen ürünler kaç yaşındadır?
-Gönderilen Turunç Fidanı 2 yaşlarındadır.

•Gönderilen ürünler saksı içinde mi geliyor yoksa açık olarak mı?
-Sertifikalı Turunç Fidanlarının hepsi Fidan Torbası içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.

•Gönderilen torbalı Turunç Fidanlarının fidan torbası üzerinde kalan boyu nedir?
-Gönderilen Turunç Fidanının torba üzerinde kalan boyu ort. 60 cm\"dir.

•Gelen fidanları hemen dikmeli miyim? İstediğim zaman dikebilir miyim yoksa dikim mevsimini mi beklemem gerekli?
-Sertifikalı Turunç Fidanı torbalı gönderildiği için istediğiniz zaman dikim yapabilirsiniz. Dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur.12 ay boyunca dikilmeye hazır bitkilerdir.

•Turunç Fidanı, kışları soğuk geçen bölgelere dikilebilir mi?
-Kışın çok sert geçtiği yörelerde önerilmez. Turunç Fidanı, genellikle ortancı hasat yapılan yörelerde önerilir.

•Turunç Fidanı, dikerken ve dikimden sonra kullanmam gereken gübreler var mıdır?
-Evet, tüm fidanları dikerken ve dikim yaptıktan sonra kullanmanızı önerdiğimiz gübreler vardır. Dikim sırasında işlenmiş keçi gübresini toprakla karıştırıp açtığınız çukura koymanız ve bu şekilde dikim yapmanız tavsiye edilir. Dikimden sonra ise bitkinin ihtiyacı olan azot,fosfor ve potasyumu karşılayabilmek için 15 - 30 günlük aralarla sadece 1 çay kaşığı kadar NPK (4x15 gübresini kullanmanız ve sonrasında bol sulama yapmanız önerilir Sayfamızda 4x15 gübre aratırsanız çıkar

•Aldığım fidanları diktikten kaç sene sonra meyve almaya başlayabilirim?
-Satın aldığınız Turunç Fidanı hepsi 2 yaşındadırlar. Turunç Fidanılarının geneli 4- 5 yaş itibariyle meyve vermeye başlarlar. Dikiminizden bir yaz sonra tadımlık da olsa meyvelerinizi alabileceksiniz.

•Satın aldığım saksılı fidanları dikerken dikkat etmem gereken noktalar var mıdır?
-Dikim yapacağınız çukuru yaklaşık olarak saksı boyu kadar açmanız önemlidir. Daha derin çukurlara dikim yapmanızı tavsiye etmiyoruz bunun sebebi fidanın aşı noktasının toprağa değmemesinin gerektiğidir. Ayrıca gelen fidanı dikerken saksısından dikkatlice çıkarmanız gereklidir. Torba içindeki toprağın dağılmaması ve kökün hava almaması önemlidir.

•Gönderimlerinizi kargo ile yapıyorsunuz, herhangi bir zarar görmezler mi? Torbalı fidanların ambalajı nasıl yapılıyor?
-Almış olduğunuz fidanları fidan taşımacılığına uygunvgönderim yapıyoruz ve bu şekilde hiç bir zarar görmeden evinize kadar teslim ediliyorlar.

İKLİM İSTEĞİ
Turunç bitkisi iklim istekleri, bahçe kurulması ve çeşit seçiminde belirleyici rol oynamaktadır.
Ülkemizde Akdeniz ve Ege Bölgesinde turunç bitkisi rahatlıkla yetiştirilmektedir. Tropik ve subtropik iklim istekleri mevcuttur.

TOPRAK İSTEĞİ 
Turunç ağaçları da en iyi, bol humuslu, derin, süzek (suyu iyi akıntılı), kumlu-tınlı, tınlı ya da killi-tınlı topraklarda yetişir. Tesis edilecek yerin toprak derinliği en az 1,5-2 m olmalıdır. 

SULAMA
Genellikle, yaz aylarının sıcak geçtiği Akdeniz ve Ege Bölgelerinde, turunçlarda sulama gerekir. Su gereksinimi toprak tipi, iklim ve ağacın gelişimine bağlı olarak 800-1.200 mm arasında değişir. Sulama dönemi olan nisan ayının ortasından ekim ortalarına kadarki 7 aylık sürede, havaların kurak ve sıcak olduğu zamanlarda, ağaçlara 600-700 mm kadar su verilmesi gerekir. sulama yetersiz kalırsa ağaç köklerini yayar, gelişimi yavaşlar, ürün verimi ve niteliği düşer. Aşırı sulamada, ağaçların kökleri havasız kalacağından kök çürüklüğü hastalığı başlar; ağaçların meyve verimi ve niteliği düşer. 

GÜBRELEME
Gübreleme için, mutlaka ve toprak analizlerinin yaptırılması gerekir. Analiz için yaprak ve toprak örnekleri, Eylül ortasından Kasım başına kadar olan dönemde ve mutlaka uzman elemanlarca alınmalıdır. 

Gübrelerin mutlaka bu tavsiyeler doğrultusunda verilmesi gerekir. 

Gübrelemede, ilk uygulama Kasım-Aralık aylarında yapılır. Bu devrede,fosforlu ve potaslı gübrelerle, keçi gübresi; ağacın taç hizasına açılacak 15-20 cm derinlik ve genişlikteki, çukur veya bant içerisine verilerek üzeri kapatılıp bahçe sulanır. 

Azotlu gübrelerin ilk uygulaması ise, çiçeklenme devresinden önce yani tomurcuklanma dönemidir. Bu dönem genellikle Ocak sonu Şubat başına rastlar. Azotlu gübre, ağaçların taç çevresine serpilerek verilir. 2. uygulama ise; Mayıs ayı ortalarından, Haziran ayının ilk haftasına kadar olan devrede, sulama suyuyla birlikte yapılır. 
Gerek gübre miktarında, gerekse veriliş şekil ve zamanlarında , tavsiyelere mutlaka uyulmalıdır.

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
Kargo Süresi: 2 İş Günü
Kargo Firması
:
Aras Kargo
Gönderilecek Bölge
:
Mersin
Teslimat Detayları
:
Kargoların çıkışı Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü yapılmaktadır. Bu günlerden 1 gün öncesine kadar gelen siparişler ilk kargo günü sonrasında gelen siparişler ise bir sonraki kargo günü kargolanmaktadır. (Pazar gecesine kadar gelenler Pazartesi gibi)
İade/İptal Detayları
:

Kargodan kaynaklı bir hasar söz konusu olduğunda kargo elemanına tutanak tutturarak iadesini yapınız. Bizimle iletişime geçerek bizi bilgilendirmeniz süreci daha da hızlandıracaktır.

BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.