Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tohumu 10 gr Paket
 • Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tohumu 10 gr Paket
Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tohumu 10 gr Paket
Ürün Kodu : balkabağı8       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
37.50 TL   Kdv Dahil
Kargo Süresi: 2 İş Günü
-
+
 • Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tohumu 10 gr Paket
 •  
 • Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tohumu Çeşit Özellikleri

  Güçlü bitki yapısına sahip, yatarak gelişen bir bitkidir. Büyük, dilimli sert bir kabuğu vardır. Meyve kabuğu yeşile yakın gri renkte, meyve eti ise turuncu renktedir. Meyve ağırlığı ortalama 10 - 12 kg gelmektedir. İyi bir bakım ile daha yüksek ağırlıklara ulaşılabilir. Sert kabuğu sayesinde muhafazası kolaydır, hasat edildikten sonra uzun süre bekleyebilir. Yetiştirilmesi çok kolay bir bitkidir.

 •  
 •  

  Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Ekimi ve Toprak Hazırlığı

  Arıcan 97 beyaz balkabağı çok seçici olmamakla beraber ağır ve kumlu toprakları sevmez. Kumlu topraklarda iyi bir gelişim için ekim öncesi organik gübre verilebilir. Toprak pH\"ı 6-7 arası topraklar kabak yetiştiriciliği için uygundur. Ekim için en iyi tarih Nisan ve Mayıs aylarıdır. Fide olarak ve direkt tohumdan olacak şekilde yetiştirilebilir. Kabak güneş seven bir bitkidir bu nedenle güneş gören yerlere yapılmalıdır. Gölge alanlarda çiçeklenme ve bitki gelişiminde sorunlar oluşabilir. Çok dallanan bal ve kestane kabakları sıra arası 240 – 300 cm ve sıra üzeri 60 - 140 cm olmak üzere ekilmelidir.

 •  
 •  

  Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tarımında Sulamanın Ve Gübrelemenin Önemi

  Kabak yetiştiriciliğinde çapa önemlidir. Çapa boğaz doldurma, toprağın havalandırılması ve yabancı otlarla mücadelede gereklidir. Çiçeklenme başlangıcına kadar sulamadan kaçınılmalıdır. Susuzluk görüldüğünde yapraklarda solmalar görülür. Kabak yetiştiriciliğinde toprakta bulunan organik madde çok önemlidir bu yüzden ekim öncesi toprağa organik gübre verilmelidir. İyi bir gelişim için Azot (N), çiçek ve meyve tutumu için Fosfor (P) ve iri ve lezzetli meyveler için Potasyum (K) içerikli gübreler verilmelidir.

   

  Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Hasadı

   

  Kışlık kabakların hasat edilmesi yapraklar ve dallar kuruyuncaya kadar bekletilebilir. Meyvelerin üzerine kırağı düşmeden hasat ediniz.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
Kargo Süresi: 2 İş Günü
Kargo Firması
:
Aras Kargo
Gönderilecek Bölge
:
Mersin
Teslimat Detayları
:
Kargoların çıkışı Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü yapılmaktadır. Bu günlerden 1 gün öncesine kadar gelen siparişler ilk kargo günü sonrasında gelen siparişler ise bir sonraki kargo günü kargolanmaktadır. (Pazar gecesine kadar gelenler Pazartesi gibi)
İade/İptal Detayları
:

Kargodan kaynaklı bir hasar söz konusu olduğunda kargo elemanına tutanak tutturarak iadesini yapınız. Bizimle iletişime geçerek bizi bilgilendirmeniz süreci daha da hızlandıracaktır.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.