Doğal Santa Fe Grande Acı Biber Tohumu (20 adet)
  • Doğal Santa Fe Grande Acı Biber Tohumu (20 adet)
Doğal Santa Fe Grande Acı Biber Tohumu (20 adet)
Ürün Kodu : BRKFDNCLK01077       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
39.99 TL   Kdv Dahil
-
+

Doğal Santa Fe Grande Acı Biber Tohumu Özellikleri

Doğal biber çeşidi olan Santa Fe Grande biberi dolmalık renkli biber çeşitlerinden bir tanesidir. Hızlı bir gelişimi vardır. Standart acı bir biber çeşididir. Kızartmalık, közlemelik ve konservecilik için uygundur. Hobi yetiştiricileri için uygundur. Yüksek verimli olup, tazesi koparılmaz ise son zamanlara doğru meyve morarır ve mor bir görünüm alır. Tohumdan fide yapılıp şaşırtma usulü ile dikilir. Ortalama olgunlaşma süresi 80-100 gün olup uzun bir hasat dönemi vardır. Ekim için bahar ve yaz ayları önerilir.

Tohum Ekim Zamanı: İlkbahar-yaz, iç mekânda her zaman ekim yapılabilir.

Tohum Ekim Mesafesi: Sıra arası 35-50 cm, sıra üzeri 45-80 cm arası.

Tohum Ekim Derinliği: Tohum çapının 2-3 katı

Her Tohum Ocağına: 2-3 Tohum.

Tahmini Çimlenme Zamanı:12- 18 gün

Tohum Çimlendirmesi: Tohumları ocaklarına koymadan önce muhakkak 2-3 saat ılık su veya nemli bez içerisinde bekletiniz. Bu şekilde suyu içine alan tohum daha kolay çimlenecektir.

Oluşan Fide Gübrelemesi: Fide oluşumu başladıktan sonra mutlaka her sulamanızda olmasa bile 4. veya 5. sulamanızda yapraktan gübre veriniz. Yaprak gübrelemesinde sıvı yarasa veya solucan gübresi kullanarak yapabilirsiniz. Hobi amaçlı 1 veya 2 litrelik gübre ile 400 litrelik karışım sizin 1 sezonluk gübre ihtiyacınızı görecektir.

Oluşan Fide İlaçlaması: Fidelerde genel koruyucu olarak arılar için zararsız olan ürünlerden kullanmanız tavsiye edilir.

Tohumların Gönderimi: Tohumlarınız dikkat ve titizlikle seçilerek kilitli torba içerisine sipariş verdiğiniz adet kadar eklenip özenle paketlenerek Berke Fidancılık güvencesiyle tarafınıza ulaştırılmaktadır.

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.